На озброєння британської армії вступив гелікоптер вагою 15 грамів

Гелікоптер PD-100 PRS Black Hornet

Крихітний безпілотник PD-100 PRS Black Hornet, створений норвезькою компанією Prox Dynamics, призначений для оперативного відеоспостереження та розвідки як усередині приміщень, так і на відкритому повітрі. З його допомогою можна заглянути за кут або за підозрілий кущ, заздалегідь доглянути укриття і шляхи просування на незнайомому полі бою.

Апарат важить 16 грамів і має діаметр ротора всього 120 міліметрів, але його характеристики та функціонал абсолютно не відповідають іграшковим розмірам.

Black Hornet забезпечений поворотною відеокамерою, картинка з якої передається на відстань до кілометра за умови прямої видимості. Гелікоптер здатний працювати при швидкостях вітру до 10 вузлів (близько 5 м/сек), а його власна максимальна швидкість - 10 м / сек. На одному заряді батарей він може літати до 30 хвилин. Але, мабуть, найбільше вражає його «мозок», а не «м'язи».

Крім акселерометрів і гіроскопів, PD-100 оснащений датчиками тиску повітря, які допомагають йому автоматично протистояти знесенню вітром. Автопілот бере на себе практично всю роботу з пілотування - можна не тільки зависнути на одному місці, зосередившись на зображенні з камери, але й задати маршрут обльоту території. Гелікоптер орієнтується в просторі за допомогою GPS.

У комплект поставки, крім власного гелікоптера, входить пульт управління розміром з невеликий планшет, зарядна станція і захисний футляр. Вага повного комплекту - близько 1 кг. Перші пристрої вже використовуються в Афганістані.

Британське міністерство оборони найближчим часом закупить першу партію в 160 PD-100. Хоча на сайті компанії перераховані і цивільні варіанти застосування PD-100, ціна одного комплекту поки не оголошується.